Osoba prowadząca niepubliczną sześcioletnią szkołę podstawową składa organowi ewidencyjnemu w terminie do dnia 30 czerwca 2017 r. wniosek o zmianę wpisu do ewidencji dotychczasowej niepublicznej sześcioletniej szkoły podstawowej. Do wniosku należy dołączyć m.in. nowy statut dla szkoły ośmioletniej.
Czytaj więcej ››Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało na swojej stronie internetowej zagadnienia związane z ochroną danych osobowych opracowane przez Bioro GIODO, w ramach programu "Twoje dane, Twoja sprawa".
W związku z reformą edukacji, ZNP podjęło decyzję o wejściu w spór zbiorowy. Na 31 marca br. zapowiedziano strajk nauczycieli. Co to oznacza dla dyrektora szkoły?
Czytaj więcej ››Nowe przepisy oświatowe, które zakładają wygaszanie bądź przekształcanie gimnazjów, wymuszają na dyrektorach podjęcie odpowiednich kroków formalnych w zakresie kwestii kadrowych.
Pakiet wzorcowych dokumentów do pobrania »
Czytaj więcej ››W związku z reformą edukacji, ZNP podjęło decyzję o wejściu w spór zbiorowy. Wielu dyrektorów szkół już otrzymało pisma z żądaniami, ponieważ w świetle prawa, to dyrektor jest stroną sporu. Jaka jest droga postępowania w sytuacji gdy dyrektor otrzyma pismo w tej sprawie od ZNP?
Czytaj więcej ››Dnia 11 stycznia 2016 r. opublikowano ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe, która wchodzi w życie 1 września 2017 r. za wyjątkiem:
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe »
W tym dniu opublikowano również ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, która wchodzi w życie 1 września 2017 r. z wyjątkami (wchodzącymi w życie między 15 stycznia 2017 r. a 1 stycznia 2022 r.)
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe »
Czytaj więcej ››9 stycznia 2017 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe oraz ustawę Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, które rozpoczną reformę edukacji od 1 września 2017 r.
Czytaj więcej ››
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało projekt podstaw programowych dla poszczególnych przedmiotów oraz wychowania przedszkolnego a także projekt ramowych planów nauczania.
Czytaj więcej ››16 września br. Minister Edukacji Narodowej zaprezentowała projekt ustawy Prawo oświatowe, w którym zawarte zostały propozycje regulacji prawnych, mających na celu wprowadzenie zmian w oświacie zaproponowanych jeszcze przed wakacjami.
Przeglądając plany nadzoru pedagogicznego tworzone w różnego typu placówkach, można odnieść wrażenie, że im plan obszerniejszy, tym lepiej. Często, są to kilkunasto- a czasem nawet kilkudziesięciostronicowe „elaboraty”, zawierające całą występującą w szkole dokumentację nadzoru pedagogicznego. Jakie elementy musi zawierać plan a jakich nie? Jakie zmiany prawne mają wpływ na kształt tegoroczengo planu? Pobierz wzór i dostosuj do swojej placówki »
Czytaj więcej ››