Dodaj do schowka Usuń z schowka

Staż - nauczyciel mianowany

Witam. 1 września 2015 roku rozpoczęłam staż na nauczyciela mianowanego. Od 11.05.2018 czyli na 20 dni przed zakończeniem stażu poszłam na zwolnienie lekarskie (ciąża). Dostarczyłam pracodawcy zwolnienie od 11.05.2018 do 07 czerwca 2018r. Czy sytuacja ta (zwolnienie) zmienia termin zakończenia przeze mnie stażu? Czy przedłuża się okres stażu? Czy kończy się normalnie 31 maja 2018? Wg mnie zostaje 31 maj 2018 bo urlop nie przekracza miesiąca. I dodatkowo - czy przebywając na zwolnieniu lekarskim można złożyć srawozdanie dyrekcji i czy mogę złożyć wniosek o przystąpienie do egzaminu oraz czy mogę podejsc do egzaminu (przebywając na L4). Czekam na odpowiedź. Z góry dziękuję.

Anna Kiełb
Anna Kiełb
Ekspert w zakresie awansu zawodowego

Poznań, 30 maja 2018 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Jeśli nieprzerwana nieobecność w okresie stażu jest krótsza niż miesiąc, staż nie ulega przedłużeniu (w Pani przypadku to 20 dni). Dlatego skończy Pani staż zgodnie z planem 31 maja 2018 r. W trakcie zwolnienia lekarskiego może Pani przynieść, przesłać mailem lub pocztą sprawozdanie do dyrektora.  Może pani złożyc wniosek również w ten sam sposób. Może Pani podejść do egzaminu, ale tylko jeśli na zwolnieniu lekarskim będzie zaznaczone, że może Pani chodzić. Jeśli lekarz zdecyduje, że musi Pani leżec, wtedy nie powinna się Pani pojawić na egzaminie tylko przysłać zwolnienie. Termin egzaminu zostanie wyznaczony po zakończeniu zwolnienia lekarskiego.

 

Zgodnie z przepisami art. 9d ust. 5 KN

5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy i urlopy, o których mowa w ust. 5a, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze

z poważaniem
Anna Kiełb
Anna Kiełb
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj