Dodaj do schowka Usuń z schowka

Awans

Nauczycielka zatrudniona od lutego, która od połowy czerwca nieprzerwanie przedkłada L4 (ciąża), przedłożyła do podwyżki zaświadczenie ws akceptacji w lipcu przez komisję kwalifikacyjną z innej szkoły awansu na st. n-la kontraktowego. W mojej szkole musi być zatrudniona do dnia porodu. Czy można na l-4 zrobić awans?? Jeśli przyniesie akt nadania stopnia, mam podniećc pensję, jeśli równocześnie mam za całe wakacje l-4?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 10 września 2018 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Samo przebywanie na zwolnieniu lekarskim nie stanowi przeszkody w poddaniu się procedurom dotyczącym awansu. Nadany akt awansu zawodowego będzie zgodny z zapisami ustawy Karta Nauczyciela nawet w przypadku stwierdzenia, że zwolnienie było wykorzystane niezgodnie z jego celem.

W opisanym przypadku podwyższenie wynagrodzenia w trakcie zwolnienia lekarskiego nie będzie miało wpływu na wysokość wypłacanego zasiłku chorobowego. Zasady wypłacania i określania wynagrodzenia chorobowego i zasiłku chorobowego określone są w przepisach ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

Natomiast w przypadku powrotu do pracy nauczyciel powinien otrzymać wynagrodzenie zgodne z przedstawionym aktem awansu zawodowego.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj