Dodaj do schowka Usuń z schowka

Staż nauczyciela zatrudnionego na czas określony.

Czy nauczyciel zatrudniony na czas określony (1 rok) na 8/18 etatu może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 28 września 2018 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Nie ma znaczenia kwestia zatrudnienia nauczyciela na podstawie umowy na czas określony. Natomiast istotne jest, że nauczyciel odbywający staż musi być w okresie jego trwania zatrudniony w wymiarze nie mniejszym niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć (art. 3 pkt 3 ustawy Karty Nauczyciela). Zatem nauczyciel zatrudniony w wymiarze 8/18 nie może rozpocząć stażu.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj