Dodaj do schowka Usuń z schowka

Awans

Nauczycielka z dniem 1 września 2018 roku została przeniesiona z urzędu na cały etat do naszej placówki. Dnia 08.04.2019 r. złożyła pismo z prośbą do dyrektora o możliwość kontynuowania stażu na nauczyciela dyplomowanego. Do dnia dzisiejszego dyrektor nie miał takiej wiedzy, że nauczycielka rozpoczęła staż w poprzedniej placówce. Dnia 15.04.2019 r. przyniosła cząstkową ocenę dorobku zawodowego. Czy w takiej sytuacji odpowiedź którą otrzymałam od Państwa jest aktualna. Nauczycielka twierdzi, że data złożenia podania o kontynuację stażu nie ma znaczenia. Tak jej powiedzieli w związkach zawodowych. Proszę jeszcze raz o szybką odpowiedź.

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 26 kwietnia 2019 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Zmiana szkoły wymusza:

  • przedłożenia wniosku o kontynuację stażu,
  • dostarczenie oceny za okres odbytego stażu w innej szkole,
  • dostosowanie planu rozwoju do zadań realizowanych w nowej szkole i zatwierdzenie tak skorygowanego planu przez nowego dyrektora.

Przepisy prawa oświatowego nie precyzują terminu składania wniosku w sytuacji, o której mowa w pytaniu. Dokumenty zawsze składa się bez zbędnej zwłoki. W opisanym przypadku nauczycielka złożyła wniosek i ocenę za okres odbytego stażu. Koniecznym jest jeszcze dołączenie planu rozwoju dostosowanego do zadań realizowanych w nowej szkole. Po doręczeniu wszystkich dokumentów staż będzie mógł być kontynuowany.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj