Dodaj do schowka Usuń z schowka

W jaki sposób prowadzić księgowość w przedszkolu niepublicznym

Czy przedszkole niepubliczne może prowadzić (np. za pośrednictwem biura rachunkowego) księgę przychodów i rozchodów? Czy kwestia rozliczania dotacji narzuca jakiś konkretny sposób prowadzenia księgowości?

Wioletta Kędziora
Wioletta Kędziora
Ekspert w zakresie dotacji i finansowania placówek oświatowych

Poznań, 18 lipca 2014 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Tak. Przedszkole niepubliczne może prowadzić księgi za pośrednictwem biura rachunkowego. Ustawa o systemie oświaty w art. 90 nie narzuca szczególnej formy prowadzenia rachunkowości.

z poważaniem
Wioletta Kędziora
Wioletta Kędziora
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCENA PORADY

OCENA
PORADY
5
.00

Wyszukaj