Dodaj do schowka Usuń z schowka

Dotacje na dziecko niepełnosprawne

Dziecko uczęszcza do publicznego przedszkola i posiada opinię o wczesnym wspomaganiu i orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Czy w takiej sytuacji na to dziecko przysługuje dotacja na jeden z tych dokumentów czy na oba dokumenty? Prosze o odpowiedź. Dziękuję.

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 24 marca 2015 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Przedszkole prowadzące, zgodnie z art. 71b ust. 2a ustawy o systemie oświaty, wczesne wspomaganie rozwoju otrzymuje:

  • jeżeli dziecko nie uczęszcza do przedszkola, ale jest realizowane przez to przedszkole jego wczesne wspomaganie, to przedszkole otrzymuje jedną dotację wynikającą z wczesnego wspomagania,
  • jeżeli dziecko uczęszcza do przedszkola, to przedszkole otrzymuje jedną dotację wynikającą z tego, że dziecko jest w przedszkolu i drugą wynikającą z realizacji wczesnego wspomagania,
  • jeżeli dziecko zapisane do przedszkola ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i opinię o wczesnym wspomaganiu, to przedszkole otrzymuje  dotację wynikającą z tego, że dziecko jest w przedszkolu (dotacja podwyższona z tytułu niepełnosprawności) i drugą wynikającą z realizacji wczesnego wspomagania.
z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj