Dodaj do schowka Usuń z schowka

Gdzie szukać szkoleń zwolnionych z VAT?

Czy wszystkie szkolenia dla dyrektorów, które finansowane są ze środków publicznych zwolnione są z VAT, czy są jakieś wymagania względem organizatora, aby taką możliwość zwolnienia z VAT uzyskać? Jeśli tak, to czy znajdę gdzieś wykaz firm, które organizują szkolenia podlegające zwolnieniom z VAT-u?

Wioletta Kędziora
Wioletta Kędziora
Ekspert w zakresie dotacji i finansowania placówek oświatowych

Poznań, 20 maja 2014 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

TAK. Szkolenia finansowane ze środków publicznych zwolnione są z podatku VAT.

Zwolnienie, o którym mowa, przewidziane zostało w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług i dotyczy usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego finansowanych w całości ze środków publicznych oraz świadczenia usług i dostawy towarów ściśle z tymi usługami związanych. Ponadto zwolnienie to zostało rozszerzone w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. W rozporządzeniu mowa jest o zwolnieniu od podatku dla usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, finansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych oraz świadczenia usług i dostawy towarów ściśle z tymi usługami związanych.

Analizowane zwolnienie ma charakter przedmiotowy. Oznacza to, że nie jest konieczne spełnienie szczególnych wymogów odnoszących się do statusu podatnika świadczącego usługę.

W konsekwencji mogą z niego korzystać wszystkie podmioty, będące czynnymi podatnikami podatku VAT.

z poważaniem
Wioletta Kędziora
Wioletta Kędziora
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCENA PORADY

OCENA
PORADY
5
.00

Wyszukaj