Dodaj do schowka Usuń z schowka

Prowadzenie działaności

Dzień dobry. Czy pracownik zatrudniony w Starostwie Powiatowym na wieloosobowym stanowisku pracy, nieupoważniony do podpisywania decyzji, może prowadzić działalność po godzinach pracy we własnym domu?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 2 września 2016 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Pracownik zatrudniony w Starostwie Powiatowym nie ma całkowitego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. Może ją prowadzić, pod warunkiem że nie narusza ona obowiązków pracownika wynikających z przepisów ustawy o pracownikach samorządowych (vide: art.2c4, art. 30 i art.c31).

„Art. 30. 1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.”

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
MATERIAŁY DO POBRANIA I PODSTAWA PRAWNA
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj