Dodaj do schowka Usuń z schowka

Wniosek organizacji związkowych do dyrektora

Czy organizacje związkowe mogą wystąpić do dyrektora szkoły o podanie informacji dot. proporcji udziału ich członków w przyznanych dodatkach? (art. 28 ustawy o zw. zawodowych?)

Alicja Stawowczyk
Alicja Stawowczyk
Ekspert z zakresu kadr i płac

Poznań, 10 września 2015 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Tak. Zgodnie z art. 28 ustawy o związkach zawodowych pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie związku zawodowego informacji niezbędnych do prowadzenia działalności związkowej, w szczególności informacji dotyczących warunków pracy i zasad wynagradzania. Jednak informacje, o które występuje organizacja związkowa będzie dotyczyć tylko i wyłącznie jej członków.

z poważaniem
Alicja Stawowczyk
Alicja Stawowczyk
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
MATERIAŁY DO POBRANIA I PODSTAWA PRAWNA
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj