Dodaj do schowka Usuń z schowka

Kto może prowadzić zajęcia rewalidacyjne?

Jestem nauczycielem z dyplomem studiów magisterskich z danego przedmiotu, ale nie posiadam kwalifikacji z zakresu kształcenia specjalnego. Czy mogę prowadzić przyznane przez dyrektora zajęcia rewalidacyjne z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie?

Małgorzata Łoskot
Małgorzata Łoskot
Ekspert w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Poznań, 8 sierpnia 2014 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Zajęcia rewalidacyjne są zajęciami specjalistycznymi i mogą być prowadzone przez nauczycieli zajęć edukacyjnych posiadających odpowiednie przygotowanie specjalistyczne, a także przez szkolnych specjalistów (pedagog, psycholog, logopeda) w ramach powierzonych im zadań z zakresu udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Resort edukacji wielokrotnie podkreślał, że można je przyznać tylko nauczycielom, których przygotowanie odpowiada rodzajowi prowadzonych zajęć. Tak więc, zajęcia rewalidacyjne z uczniem np.: niepełnosprawnym intelektualnie powinien prowadzić oligofrenopedagog, z uczniem słabosłyszącym – surdopedagog lub surdologopeda, z uczniem słabowidzącym – tyflopedagog itd.

Zatem nauczyciel nieposiadający kwalifikacji z oligofrenopedagogiki nie może prowadzić zajęć rewalidacyjnych z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie.

z poważaniem
Małgorzata Łoskot
Małgorzata Łoskot
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCENA PORADY

OCENA
PORADY
4
.00

Wyszukaj