Dodaj do schowka Usuń z schowka

Zajęcia rewalidacyjne - kwalifikacje

Proszę o odpowiedź, czy jeśli mam ukończone studia wyższe na kierunku pedagogika oraz podyplomowe - terapia pedagogiczna mogę prowadzić zajęcia rewalidacyjne z dzieckiem, które ma afazję motoryczną? W zaleceniach z PPP oprócz zajęć z logopedą ma usprawnianie manualne oraz usprawnianie percepcji wzrokowej i słuchowej. Dziękuję.

Krystyna Madej
Krystyna Madej
Ekspert z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Poznań, 14 września 2015 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Pani studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej uprawniają panią do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne organizuje się dla uczniów z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi lub specyficznymi trudnościami w uczeniu się, czyli z dysleksją rozwojową: w formie dysleksji, dysortografii lub dysgrafii.

Do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych uprawniona jest osoba, która ukończyła studia (studia podyplomowe) z zakresu pedagogiki specjalnej. Moim zdaniem nie może pani prowadzić zajęć z uczniem z afazją, ale ostateczna decyzja w tej sprawie należy do dyrektora szkoły, który mimo braku kwalifikacji może Panią zatrudnić do prowadzenia takich zajęć.

z poważaniem
Krystyna Madej
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj