Dodaj do schowka Usuń z schowka

Kwalifikacje

Jestem już na emeryturze. Od 6 lat i założyłam działalność gospodarczą, zatrudniłam się w szkole - liceum i gimnazjum prowadząc zajęcia z WDZ, jestem tam wychowawcą kl. 3 gimnazjum i pełnię rolę charytatywnie pedagoga. W mojej klasie jest dziecko z ZA. Za byłą panią dyr. dostałam godz. rewalidacji z uczniem ZA (pracowałam 12 lat w szkole specjalnej a potem w placówce opiekunczej), teraz powstał problem, bo obecna pani dyrektor twierdzi, że nie mam kwalifikacji i to rozumie bo doświadczenie to nie papier. Wyczytałam, że to dyrektor podejmuje decyzje - nikt na jedną godz. nie przyszedłby tak naprawdę, to szkoda mi chłopaka, bo mam z nim dobry kontakt po tych 2 latach.. no cóż polska rzeczywistość. Czy tak może postępować dyr? Procedury nad człowiekiem ...bo tak sie teraz czuję jak przestępca.

Krystyna Madej
Krystyna Madej
Ekspert z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Poznań, 26 października 2015 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Nie wspomniała Pani o wykształceniu jakie Pani posiada. A to wykształcenie w pierwszej kolejności decyduje o tym, czy ma Pani kalifikacje do pracy z uczniem, który wymaga rewalidacji.

ZA – rozumiem jako zajęcia z dzieckiem z zespołem aspergera? Jeśli tak, to do prowadzenia takich zajęć są uprawnieni (zgodnie z obowiązującym prawem) nauczyciele z wykształceniem w zakresie pedagogiki specjalnej.

Faktem jest, że dyrektor szkoły uznaje kwalifikacje nauczyciela do prowadzenia określonych zajęć lub nie. Czasem - biorąc pod uwagę doświadczenie nauczyciela, może dopuścić realizowanie zajęć przez nauczyciela, który nie posiada kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia zajęć z uczniem. Decydujące jest w tej kwestii zdanie dyrektora.

z poważaniem
Krystyna Madej
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj