Dodaj do schowka Usuń z schowka

Statut a program wychowawczy

Czy szkoła powinna opracowywać plan wychowawczy? Jeśli tak to: co powinien zawierać, jaką powinien nosić nazwę i czy powinien być częścią statutu szkoły?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 8 grudnia 2017 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Do końca roku szkolnego 2016/2017 obowiązywały dwa programy: szkolny program wychowawczy i szkolny program profilaktyki. Natomiast, zgodnie z zapisami art. 26 ustawy – Prawo oświatowe, od 1 września 2017 r. obowiązuje jeden dokument: program wychowawczo-profilaktyczny szkoły. Opracowany program wychowawczo-profilaktyczny powinien być uchwalony przez radę rodziców, w porozumieniu z radą pedagogiczną (art. 84 ustawy – Prawo oświatowe).

Program wychowawczo-profilaktyczny jest oddzielnym dokumentem, nie jest częścią statutu.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj