Dodaj do schowka Usuń z schowka

Dofiinansowanie dokształcania

Witam, nauczyciel zatrudniony na czas określony (do 31.08.2022 r.) złożył podanie o dofinansowanie studiów podyplomowych. W naszym regulaminie jest zapis, że po otrzymaniu dofinansowania zobowiązuje się przepracować w naszej szkole 3 lata. Nie jestem w stanie dziś powiedzieć, czy będzie mogł przepracować te trzy lata (dwa ma w umowie). Co w związku z tym powinnam zrobić? Czy mam odmówić dofinansowania? Czy nauczyciel ma podjąć ryzyko (może będzie miał kolejna umowę)? Czy najbezpieczniej powinien zrezygnować ze składania podania?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 17 kwietnia 2019 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Dyrektor nie ma obowiązku udzielić dofinansowania do każdych studiów podyplomowych nauczyciela. Może jego wniosek uwzględnić, jeżeli to wynika z potrzeb szkoły albo odmówić jego uwzględnienia. Zatem pomocy może nie otrzymać nauczyciel, który zadeklarował doskonalenie, które nie jest przydatne w szkole, gdzie jest zatrudniony lub nie może zostać w niej wykorzystane. Obowiązuje w tym przypadku zasada pierwszeństwa interesu szkoły (przydatność w pracy zawodowej formy doskonalenia zawodowego) nad interesem nauczyciela.

W opisanym w pytaniu przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo braku wykorzystania doskonalenia nauczyciela w szkole, w której jest obecnie zatrudniony. Wg mnie należy odmówić udzielenia dofinasowania.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj