Dodaj do schowka Usuń z schowka

Nadanie/przekazanie sztandaru - ceremoniał

Dzień dobry. Czy w szkole obowiązuje jakiś ceremoniał nadania/przekazania sztandaru poparty zapisami prawa oświatowego?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 17 kwietnia 2019 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Art. 98 ust. 1 pkt 26 ustawy Prawo oświatowe określa, że statut szkoły zawiera warunki stosowania sztandaru szkoły, godła szkoły oraz ceremoniału szkolnego, o ile zostały ustanowione. Brak jest uregulowań dotyczących wyglądu sztandaru szkoły. Ufundować sztandar może organ prowadzący oraz inne instytucje lub organizacje działające na rzecz szkoły (np. stowarzyszenie przyjaciół szkoły …, fundacja …, rada rodziców itp.). Społeczność szkolna, na podstawie swojego statutu, opracowuje własny scenariusz uroczystości przekazania sztandaru.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj