Dodaj do schowka Usuń z schowka

Kwalifikacje do prowadzenia zajęć/ kursu pierwszej pomocy przedmedycznej

Jakie kwalifikacje zawodowe powinna posiadać osoba prowadząca szkolenie /kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla nauczycieli i pracowników szkoły? Jaki dokument potwierdzający przeszkolenie powinien zostać wydany?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 26 kwietnia 2019 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 października 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach każda osoba (będąca lub niebędąca nauczycielem) pracująca w szkole powinna przejść szkolenie z pierwszej pomocy.  Przepisy nie określają form w jakich to szkolenie powinno być przeprowadzone oraz czasu ważności takiego szkolenia. Nie zostało też określone, kto może takie szkolenie przeprowadzić i jak powinien wyglądać program szkolenia oraz dokument potwierdzający przeszkolenie.

Zazwyczaj szkolenie dotyczące problematyki udzielania pierwszej pomocy jest częścią pracowniczych szkoleń bhp, którym podlegają nauczyciele i inni pracownicy szkół. Zatem warto skorzystać z usług firm zajmujących się profesjonalnym szkoleniem dla pracowników placówek oświatowych. Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy jest finansowane ze środków przeznaczonych na bhp.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj