Dodaj do schowka Usuń z schowka

Użyczenie podręczników

Jaką podstawę prawną należy wskazać w zarządzeniu dyrektora w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników? (art. 22ak ustawy o systemie oświaty został uchylony). Czy konieczne jest opracowanie regulaminu na ten temat, czy wystarczy wskazać zasady w zarządzeniu?

Gabriela Chmielecka

Poznań, 14 maja 2019 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Obecna podstawa prawna to art. 54 ust. 4 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, który brzmi:

„Szczegółowe warunki korzystania przez uczniów z podręczników lub materiałów edukacyjnych określa dyrektor publicznej szkoły podstawowej i szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, uwzględniając konieczność zapewnienia co najmniej trzyletniego okresu używania tych podręczników lub materiałów.”

W związku z powyższym dyrektor szkoły określa procedurę korzystania przez uczniów z podręczników lub materiałów edukacyjnych. Czy ona przyjmie postać regulaminu, wytycznych albo zostanie przedstawiona w innej formie zależy od decyzji dyrektora.

z poważaniem
Gabriela Chmielecka
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj