Dodaj do schowka Usuń z schowka

Przyjęcie do szkoły dla dorosłych słuchacza

Czy można przyjąć do Liceum dla Dorosłych w roku szkolnym 2019/2020 absolwenta, który ukończył Szkołę Podstawową w 1998 roku na starych zasadach, czyli jeszcze do Liceum 3 - letniego? Czy mógłby on uczyć się razem w jednej klasie z absolwentami Gimnazjum?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 7 sierpnia 2019 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

W latach szkolnych 2019/2020-2022/2023 w czteroletnim liceum ogólnokształcącym dla dorosłych prowadzi się klasy dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych dla absolwentów dotychczasowego gimnazjum, aż do czasu likwidacji tych klas. Do tych klas stosuje się przepisy dotyczące dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych (art. 186 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe). Zatem absolwenci szkoły podstawowej starego typu (ośmioklasowej) w roku szkolnym 2019/2020 mogą kontynuować naukę w trzyletnim liceum dla absolwentów gimnazjum.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj