Dodaj do schowka Usuń z schowka

Pomoc nauczyciela w przedszkolu - zakres obowiązków

Bardzo proszę o dokładne przedstawienie zakresu obowiązków pomocy n-la w przedszkolu lub odniesienia gdzie mogłabym to znaleźć. Jestem młodą nauczycielką i Pani, z którą pracuję, uważa np. że nie musi pomagać w przygotowaniu pomocy do zajęć czy dekoracji sali itp.

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 16 września 2015 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Przepisy prawa oświatowego nie określają zakresu obowiązków pomocy nauczyciela w przedszkolu. Natomiast obowiązkiem dyrektora przedszkola jest zapoznanie pracownika zatrudnionego na tym stanowisku z zakresem jego obowiązków, sposobem wykonywania pracy oraz podstawowymi uprawnieniami (art. 94 pkt 1 ustawy Kodeks pracy.). Przepisy nie nakładają obowiązku sporządzenia takiego zakresu czynności w formie pisemnej, ale zazwyczaj z takiej formy korzysta pracodawca (przykład tego typu dokumentu w załączniku do pobrania). Jeżeli pracodawca w formie pisemnej określił zadania pracownika wynikające z umowy o pracę, to ten dokument powinien być umieszczony w aktach osobowych pracownika.

W sytuacji opisanej w pytaniu należy porozmawiać z dyrektorem przedszkola, który przypomni pracownikowi zakres jego obowiązków i zapozna Panią z zakresem jego obowiązków.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj