Dodaj do schowka Usuń z schowka

Zatrudnienie

Nauczycielka ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu - kierunek biologia w zakresie zoologii (2003 r.). Czy posiada uprawnienia do nauczania biologii w szkole podstawowej?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 2 sierpnia 2018 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Co do zasady ocena kwalifikacji nauczyciela, czyli zbieżności jego wykształcenia z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć oraz wykonywanych zadań, należy do dyrektora szkoły (placówki), który będąc pracodawcą dokonuje indywidualnej oceny kwalifikacji. Dyrektor dokonując indywidualnej oceny kwalifikacji w oparciu o posiadane dokumenty musi odpowiedź na pytania:

  • czy zgadza się poziom wykształcenia,
  • czy kandydat posiada przygotowanie pedagogiczne,
  • czy ukończony kierunek jest zgodny z prowadzonymi zajęciami albo zakres określony w standardzie kształcenia dla tego kierunku studiów w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmuje treści prowadzonych zajęć.

Bez znajomości dokumentów nauczyciela nie można jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie. W tym przypadku należałoby sprawdzić czy zakres określony w standardzie kształcenia dla tego kierunku studiów w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmuje treści przedmiotu biologia w szkole podstawowej. Najlepiej w tym wypadku zwróć się z pisemną prośbą do uczelni.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj