Dodaj do schowka Usuń z schowka

Urlop wypoczynkowy dyrektora

Urlop wypoczynkowy dyrektora szkoły wynosi obecnie 35 dni. Czy dyrektor musi wykorzystać ten urlop w danym roku kalendarzowym? Czy jest możliwość skorzystania z niewykorzystanej części urlopu w kolejnym roku kalendarzowym?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 30 listopada 2018 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Powinien wykorzystać w roku kalendarzowym, w którym nabył do niego prawo. Jeżeli jest to niemożliwe, to ustalając prawo do zaległego urlopu wypoczynkowego dyrektora szkoły należy się odnieść do zapisów w Kodeksie pracy (art. 168 Kodeksu pracy w związku z art. 91c. ust. 1. Karty Nauczyciela).

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj