Dodaj do schowka Usuń z schowka

Świadectwo pracy

W związku z zatrudnieniem osoby niebędącej nauczycielem do nauczania przedmiotów zawodowych stolarskich na podstawie art 15 ust. 6 Prawo Oświatowe pojawiła się następna wątpliwość - jak wypełnić świadectwo pracy: pkt. 3. W okresie zatrudnienia pracownik wykonywał pracę (zajmowane stanowisko lub pełnione funkcje)? W umowie o pracę napisałam, że pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy na stanowisku nauczyciela przedmiotów zawodowych stolarskich.

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 21 lutego 2019 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

W umowie o pracę lepiej będzie zapisać:

  • pracownik zobowiązuje się do prowadzenie zajęć z zakresu kształcenia zawodowego,
  • pracodawca zatrudnia pracownika na zasadach określonych w art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 z późn. zm.).

W świadectwie pracy wpisujemy rodzaj wykonywanej pracy lub zajmowane stanowiska lub pełnione funkcje (§ 2. ust.1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 30 grudnia 2016 r.  w sprawie świadectwa pracy). W tym przypadku należy wpisać w ustępie 3 świadectwa pracy rodzaj wykonywanej pracy tj.: „prowadzenie zajęć z zakresu kształcenia zawodowego”.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj