Dodaj do schowka Usuń z schowka

Teczki osobowe

Chciałabym się upewnić w sprawie tematu podziału teczek osobowych pracowników na 4 części od 2019 roku. Zdania są podzielone w tym temacie i każdy mówi co innego. Chodzi mi o to, że w projekcie było podane, że akta osobowe będzie trzeba podzielić na te 4 części wszystkim pracownikom (nowym i tym już na stałe zatrudnionym) i pracodawca ma na to 12 miesięcy. Natomiast teraz wychodzi na to, że ma być nowy podział akt tylko dla pracowników zatrudnionych od 1 stycznia 2019 roku. Proszę o potwierdzenie.

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 21 lutego 2019 roku
INTERPRETACJA PRAWNA
  • Nowe przepisy stosuje się do dokumentacji pracowniczej pracowników, których stosunek pracy został nawiązany począwszy od dnia 1 stycznia 2019 r.
  • Akta osobowe pracowników pozostających w dniu wejścia w życie nowego rozporządzenia w stosunku pracy prowadzi się według dotychczas obowiązujących zasad albo pracodawcy mogą je dostosować do nowego rozporządzenia.
  • Akta osobowe pracowników, których stosunek pracy ustał przed 1 stycznia 2019 r., zgromadzone do 31.12.2018 r. prowadzi się według dotychczas obowiązujących zasad.
z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj