Dodaj do schowka Usuń z schowka

Dodatkowy urlop nauczyciela w czasie ferii letnich

Według art. 64.2 K. N. Dyrektor szkoły feryjnej może w ciągu ferii letnich wezwać nauczycieli do szkoły mimo, że mają urlop. Gdyby kazał im przyjść na przykład jeszcze 21.06. to czy nauczycielowi, który nie może być tego dnia w szkole, można dać na przykład opiekę na dziecko, czy urlop uzupełniający (jeśli taki ma)?

Gabriela Chmielecka

Poznań, 7 sierpnia 2019 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Zgodnie zapisami art. 64 ust. 1 i 2 ustawy Karta Nauczyciela nauczyciel ma urlop w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. W czasie urlopu (ferii) nauczyciel może być zobowiązany przez dyrektora do wykonywania ściśle określonych czynności (są one wymienione enumeratywnie), ale tylko przez nie więcej niż 7 dni łącznie. Nauczyciel nie może odmówić wykonania tych czynności pod rygorem odpowiedzialności dyscyplinarnej. Praktycznie jedynym usprawiedliwieniem nieobecności lub niewykonania zadań jest zwolnienie lekarskie.

z poważaniem
Gabriela Chmielecka
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj