Dodaj do schowka Usuń z schowka

Rewalidacja

Witam, Szkoła ma obowiązek zorganizować zajęcia rewalidacyjne dla każdego ucznia niepełnosprawnego, który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Proszę o informację, czy zajęcia rewalidacyjne są obowiązkowe dla dziecka? Czy rodzic może bez podawania przyczyny zrezygnować z tych zajęć? Czy grożą rodzicowi jakieś sankcje, jeśli nie wyrazi zgody na zajęcia rewalidacyjne?

Gabriela Chmielecka

Poznań, 29 sierpnia 2016 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Szkoła ma obowiązek zorganizować zajęcia rewalidacyjne dla każdego ucznia niepełnosprawnego, który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Te zajęcia obok obowiązkowych zajęć edukacyjnych należy uwzględnić w procesie kształcenia w szkolnym planie nauczania. Uczeń korzystający z rewalidacji może być dodatkowo objęty zajęciami organizowanymi w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole.

Jeżeli rodzice złożą pisemne oświadczenie, że nie wyrażają zgody na udział swojego dziecka w zajęciach rewalidacyjnych, to dyrektor szkoły nie ma możliwości zmuszenia ucznia do udziału w nich wbrew woli rodziców (pismo Ministra Edukacji Narodowej DZSE-2-JW-045-71/2012 z dnia 10.10.2012 r.). Należy również podkreślić, że rodzic nie ma obowiązku dostarczenia do szkoły orzeczenia o kształceniu specjalnym.

z poważaniem
Gabriela Chmielecka
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj