Dodaj do schowka Usuń z schowka

Konkurs na dyrektora

Jestem dyrektorem zespołu (przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum). Gimnazjum zostanie włączone do szkoły podstawowej. Moje powołanie kończy się 31.08.2018 r. Czy musi odbyć się konkurs na dyrektora?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 14 lutego 2017 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Tylko w przypadku zespołu publicznych szkół, w skład którego wchodzi jedynie dotychczasowa sześcioletnia szkoła podstawowa i dotychczasowe gimnazjum, staje się on ośmioletnią szkołą podstawową, a obecny dyrektor staje się dyrektorem ośmioletniej szkoły podstawowej i zajmuje to stanowisko do końca okresu, na jaki powierzono mu stanowisko dyrektora zespołu szkół. W przypadkach uzasadnionych względami organizacyjnymi organ prowadzący może przedłużyć powierzenie stanowiska ww. dyrektorowi na okres nie dłuższy niż do dnia 31 sierpnia 2019 r.

Z pytania wynika, że obecnie istnieje zespół szkolno-przedszkolny (przedszkole, 6-letnia szkoła podstawowa i gimnazjum) i można wnioskować, że po zmianach w dalszym ciągu będzie istniał zespół szkolno-przedszkolny (przedszkole i ośmioletnia szkoła podstawowa). Zatem  obecny dyrektor zajmuje stanowisko do końca okresu, na jaki powierzono mu stanowisko dyrektora zespołu tj. do 31.08.2018 r.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCENA PORADY

OCENA
PORADY
5
.00

Wyszukaj