Dodaj do schowka Usuń z schowka

Rekrutacja w przedszkolu

Czy w ciągu roku szkolnego można przyjąć dziecko do przedszkola? W styczniu ukończyło 3 lata. Rekrutacja przeprowadzana była w marcu 2016 na rok szkolny 2016/17. Regulamin nie mówi o takich przypadkach.

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 23 lutego 2017 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Zgodnie z zapisami art. 14 ust. 1 ustawy o systemie oświaty wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

Zatem jeżeli dziecko ukończyło 3 lata w styczniu 2017 r., to nie jest przyjmowane do przedszkola wraz z osiągnięciem tego wieku - w trakcie roku szkolnego - ale czeka do dnia 1 września 2017 r. (do dnia rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018).

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj