Dodaj do schowka Usuń z schowka

Informacja o zmianie placówki

Jeśli zespól szkół składa się z przedszkola, 6-letniej szkoły podstawowej i gimnazjum należy wystosować do nauczycieli informację, o której mówi art. 249 ustawy wprowadzającej-prawo oświatowe? Zespół od września nadal będzie zespołem - przedszkole + 8-letnia szkoła podstawowa. Nazw : Zespół Placówek Oświatowych.

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 30 marca 2017 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

W tym przypadku art. 249 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe nie ma zastosowania. Przepis ten w swojej treści odnosi się do art. 191 ust. 1 ww. ustawy. Czyli dotyczy zespołu publicznych szkół, w skład którego wchodzi jedynie dotychczasowa sześcioletnia szkoła podstawowa i dotychczasowe gimnazjum, które staje się ośmioletnią szkołą podstawową. W sytuacji opisanej w pytaniu nie następuje zmiana pracodawcy – dalej jest nim Zespół Placówek Oświatowych. Nie wysyłamy do pracowników (w tym nauczycieli) pisma informującego o zmianie pracodawcy.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj