Dodaj do schowka Usuń z schowka

Szkolny zestaw programów i podręczników

Mamy ustalony i pozytywnie zaopiniowany szkolny zestaw podręczników. Natomiast nie mamy jeszcze wszystkich programów na 2017/2018 rok. Czy mogę przyjąć zarządzeniem dyrektora najpierw zestaw podręczników, a później programów? Mam wątpliwość, że jest to trochę nielogiczne, bo podręczniki mają pomagać w realizacji programu.

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 28 czerwca 2017 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Dyrektor szkoły dopuszcza do użytku przedstawiony przez nauczycieli lub zespół program nauczania. Jednocześnie corocznie podaje do publicznej wiadomości zestaw podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz materiały ćwiczeniowe obowiązujące w danym roku szkolnym. Przepisy nie określają jednoznacznego terminu dopuszczenia do użytku programów nauczania, ale powinno nastąpić to przed rozpoczęciem roku szkolnego. W mojej ocenie podanie do publicznej wiadomości zestawu podręczników powinno nastąpić na tyle wcześnie, by uczniowie i rodzice mieli możliwość ich zakupu podczas wakacji.

Zatem w opisanej sytuacji warto teraz dopuścić te programy i podać informacje o podręcznikach, które są obecnie pewne. Natomiast w sierpniu, kolejnym zarządzeniem, dopuścić pozostałe programy i podać do publicznej wiadomości informację o podręcznikach związanych z tymi programami.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj