Dodaj do schowka Usuń z schowka

Inwentaryzacja druków

Dzień dobry, jak rozstrzygnąć sytuację, kiedy przy inwentaryzacji wyjdą nadwyżki druków ścisłego zarachowania tzn. giloszy świadectw. Czy należy je protokołem przyjąć na stan czy zniszczyć?

Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
Specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą

Poznań, 17 stycznia 2018 roku
INTERPRETACJA PRAWNA

Zgodnie z zapisami § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 stycznia 2017 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych: „świadectwa, dyplomy, zaświadczenia, indeksy, legitymacje szkolne i legitymacje przedszkolne dla dzieci niepełnosprawnych są drukami ścisłego zarachowania”. Szczegółowe zasady gospodarką drukami ścisłego zarachowania szkoła powinna uregulować np. w instrukcji ewidencji druków ścisłego zarachowania. Druki zbędne (nadwyżka), uszkodzone lub błędnie wypełnione (anulowane) można wybrakować. Wybrakowania dokonuje się na wniosek osoby odpowiedzialnej za gospodarkę drukami ścisłego zarachowania skierowany do dyrektora szkoły. Likwidacji druków dokonuje komisja powołana przez dyrektora. Sporządza ona protokół ze swoich czynności.

Warto pamiętać, że sam papier zadrukowanym tylko tłem giloszowym nie jest drukiem ścisłego zarachowania. Zatem nie mają tu zastosowania przepisy dotyczące inwentaryzacji druków ścisłego zarachowania.

z poważaniem
Edward Wiśniewski
Edward Wiśniewski
NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE?
Zadaj pytanie
Zapytaj eksperta. Uzyskaj opinię
prawną lub dokumentację. Bezpłatnie.
KOMENTARZE
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - skomentuj.
KONSULTACJA Z EKSPERTEM

OCEŃ PORADĘ

TWOJA
OCENA
5
.00

Wyszukaj